Orbit Gum Dash Button

4.5 Stars

  • We love Orbit Gum -- and not just because of the girl in the commercials
  • We press this button all the time -- $11.99 for a 12 pack is actually a better price than what we get at our corner store. 
  • Don't have time to brush your teeth? The Orbit Dash Button's got you covered. 
  • We love this button!  

Kraft Macaroni and Cheese Dash Button

4 Stars

  • OMG Kraft Macaroni and Cheese is bomb!  And it's easy for kids to make. 
  • Come on, this button is hilarious!
  • Amazing Product Selection.  Who knew there were so many varieties of Kraft Mac & Cheese?
  • If you're serious about living the Dash Button lifestyle, this is a must have. 

Larabar Dash Button

3 Stars

  • So many Lara Bar Options!   (See Product Selection)
  • Honestly, we don't know much about Larabars. We're dudes, and these are for dudettes.
  • But we do love Quest Bars, and totally see the value in keeping your favorite healthy snack around. 
  • So if Larabars are you're thing, then yeah, get this button.

Optimum Nutrition Whey Protein Dash Button

5 Stars

  • This is our #1 favorite Dash Button, hands down. 
  • 5 Pounds of Whey Protein costs $57.99.
  • That may seem expensive, but its not.  At GNC that same protein will run you way more, even with a membership. 
  • Protein Shake Recipe: Bananas, Ice, Almond Milk, Peanut Butter, Whey Protein
  • Pro Tip #1: Freeze the bananas.
  • Pro Tip #2: Get the Optimum Nutrition Dash Button and thank us later. 

Ice Breakers Mints Dash Button

2 Stars

  • Wow, so many mints to choose from on Amazon.  (See Product Selection)
  • A 16-pack of Ice Breaker Mints costs $22.72 -- WTF!
  • At that price, we'll stick to Orbit Gum thank you very much. 
  • Also, has anyone actually broken the ice with Ice Breakers Mints?
  • If a rando offered me a mint at a bar I'd either think my breath stinks or they were trying to dose me. 
  • My breath is immaculate, so I smell false advertising.